09120316646

03133807660

سایش سنگ |

ارائه دهنده انواع سنگ ساب و ماستیک در کشور

ابزارهای ساب سنگ

ابزارهای ساب سنگ و کفسابی

در این مقاله می خواهیم شما را با برخی از ابزارها و دستگاه های ساب زنی و کف سابی آشنا کنیم که در هر مرحله چه اقداماتی انجام می شود و همچنین عملکرد آن ها را برای شما در مطالب زیر شرح خواهیم داد ، با ما همراه باشید.

دستگاه سنگسابی و ساب زنی

ابزارهای ساب سنگ

دستگاه ساب زنی شامل دستگاه های کف سابی تک فاز و سه فاز است که هر کدام از آن ها کاربرد و قدرت موتور مختلف برای خود دارند مثلا برای ساب زنی در مکان هایی که برق سه فاز ندارند باید از دستگاه کفساب تک فاز استفاده نمود که هر کدام مزایای مخصوصی دارند.

 

ابزار ساب زدن برای انواع سطح ها

ابزارهای ساب سنگ ابزارهایی هستند که می توانند سطح های مختلف را لایه برداری کنند و با شماره ها و نمره های مختلف ساب آن را براق و گرم کنند ، که به آن ابزار ساب می گوییم.

لقمه های ساب زنی و کفسابی

کف سابی که ابزار آن دستگاه کفسابی است صفحه ای دایره شکل با قطرهایی که اندازه های متخلف دارند است. این صفحه دارای جایگاه‌های نگه دارنده لقمه ساب ها می‌باشد که لقمه ساب ها از مواد الماسی و غیره  برای سایش سنگ و سایر سطح ها تشکیل شده‌است. لقمه های ساب در جای مخصوص لقمه بر روی صفحه قرار خواهند گرفت. لقمه های ساب در متریال های مختلف به منظور کاربرد و اهداف مختلف به کار می روند. با توجه به سنگ باید از لقمه‌ی مناسب برای دستگاه استفاده کرد.

لقمه زبر:

در مراحل ابتدایی کفسابی از لقمه های زبر بر روی دستگاه ها استفاده می شود. این لقمه ها از سختی بسیاری بالایی برخوردار بوده اند. که معمولا برای از بین بردن ناهمواری های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

لقمه نرم:

بعد از اینکه ناهمواری های موجود از بین رفتند اکنون باید از لقمه نرم استفاده کرد .که با این هدف که خط و خش های موجود از لقمه های زبرتر  را از بین ببرد به کار گرفته می شود.

لقمه صیقلی:

در مرحله ی آخر از لقمه صیقلی برای صیقل دادن و درخشندگی سطح سنگ ها استفاده می شود.

ابزارهای ساب سنگ

 

پدهای الماسی

از به روز ترین ابزار های ساب سنگ یا ساب زنی می توان به پدهای الماسی و اسیدی که برای مراحل مختلف کف سابی استفاده می شود اشاره کرد. این‌پدها از قطعات ریز که هم جنس لقمه سنگ‌های ساب زنی‌هستند تشکیل شده‌اند. همچنین پدهای الماسی به صفحه منقطع  نیز معروف هستند که با این ویژگی می توان بسیار منعطف بود. که موجب‌شده تا هیچ خط وخش بر روی سطوح سنگ‌ها باقی نماند. و بخش های مختلف سنگ با پدها تماس داشته‌باشد .

پدهای الماسی بیشترین کاربرد را در ساب زنی هایی مانند گرانیت و رزین و بتونه روی سنگ کاربرد دارد. لاستیک محافظ برای جلوگیری از خطراتی مانند گیر کردن دست و پا به صفحه ها و پرتاب آب به اطراف موثر بوده است.

موارد ترمیم کننده

از انواع رزین ها ، اپوکسی ها و بتونه های سنگ برای ترمیم کف ساختمان ها استفاده می شوند. که هر کدام دارای خاصیت های مخصوصی هستند و با پیشرفت تکنولوژی موادی مانند نانو ساخته شد که از آن ها نیز برای ترمیم استفاده شد.

مواد پاک کننده

مواد پاک کننده به دو صورت نانو و اسیدی هستند. که برای پاک کردن لکه هایی که به صورت سطحی هستند. می توان از مواد پاک کننده اسیدی و نانو استفاده کرد.

رزین و بتونه

برای پوشش درزها و ماندگاری ساب ها بر روی سنگ رزین و بتونه که همرنگ باشد استفاده می کنند. رزین ها ماده ای پلیمری و پایه حلال هستند که بتونه با سیمان سفید و چسب ساخته می شوند. در کفسابی باید به تمامی درزها و شکستگی های سنگ با موادهای ترمیم کننده رزین و بتونه برای پوشاندن بسیار توجه کرد.

ماستیک و اپوکسی برای کفسابی

ماستیک ها یکی دیگر از ابزارهای ساب سنگ هستند. این دو موارد جدیدی هستند که جایگزینی برای رزین و بتونه سنگ هستند. ماستیک ها و اپوکسی ها علاوه بر اینکه ویژگی و خاصیتی مانند ترمیم کردن ، پوشش درزها و براق کردن دارند. از خاصیتی دیگری مانند انتی استاتیک و نانو نیز بهره مند هستند. در مقایسه قیمت ها می توان گفت قیمت ساب زنی با مواد ماستیک و اپوکسی نسبت به رزین و بتوه گران تر می باشد. برای انجام ساب زنی با کیفیت باید از ابزارهای کفسابی با کیفیت بالا استفاده کرد. که در ارائه کار مشاهده می کنید که براقی و درخشندگی سنگ بسیار بالا است. برای آشنایی با انواع ماستیک به مقاله فروش ماستیک در اصفهان مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله با ابزار های ساب سنگ آشنا شدیم. جهت خرید انواع لقمه سنگ ها و ماستیک ها می توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری از کارخانه سایش سنگ خرید نمایید. همچنین در بخش مقالات می توانید با انواع لقمه سنگ ها و کاربرد آن ها نیز آشنا شوید. برای کسب آخرین مقالات کارخانه سایش سنگ صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید.