09120316646

03133807660

سایش سنگ |

ارائه دهنده انواع سنگ ساب و ماستیک در کشور

دستگاه ساب سنگ

در مقاله قبلی تحت عنوان مراحل فراوری سنگ ، با مراحل تولید سنگ از معدن تا  مرحله عرضه به مشتریان آشنا شدیم. یکی از مراحل اصلی فراوری سنگ مرحله ساب سنگ میباشد. شاید برای شما نیز جالب باشد با دستگاه های سایش سنگ آشنا شوید و بدانید مراحل سایش سنگ در این دستگاه ها به چه صورت است. در این مقاله قصد داریم با دستگاه های ساب سنگ بیشتر آشنا شویم.

 

انواع دستگاه های ساب سنگ

دستگاه ساب سنگ

هر دستگاه دارای تعدادی هد است. هر یک از این هد ها گیره هایی دارند که لقمه های ساینده سنگ روی آنها نصب میشود. هنگام سایش سنگ از وسط این هد ها آب تزریق میشود تا عملیات ساب سنگ به خوبی انجام شود. با توجه به نوع و سختی سنگ ها از دستگاه ساب سنگ مخصوص استفاده میشود. به طور کلی بسته به میزان سختی سنگ ها دستگاه های ساب سنگ به دو نوع کلی تقسیم میشوند.

دستگاه ساب سنگ سخت

این دستگاه ها مخصوص ساب سنگ های سخت مثل سنگ گرانیت و چینی است. تعداد کله ها در دستگاه های ساب سخت برای سنگ های گرانیتی بین 16 الی 22 کلگی میباشد.

دستگاه ساب سنگ نرم

از این دستگاه ها برای ساب سنگ های مرمریت یا تراورتن استفاده میشود. تعداد کله یا هد ها در این دستگاه ها بین 10 الی 16 کلگی میباشد. دستگاه های ساب اسلب اتوماتیک که به این منظور استفاده میشود برای ساب سنگ های اسلب تا عرض 250 سانتیمتر مناسبند. دستگاه های ساب سنگ و کالیبره تایل برای ساب سنگ های تا عرض 80 سانتیمتر مناسبند.

مراحل ساب سنگ

  1. در مرحله اول که مرحله کالیبره کردن میباشد ضخامت سنگ را توسط الماس یکنواخت میکنند.
  2. در مرحله بعد سایش سنگ صورت میگیرد. این کار به منظور یکنواخت کردن سطح سنگ و برداشتم خطوط بجا مانده از مراحل قبل یعنی قله بر و کالیبره است. که به این منظور از سنباده ها یا لقمه های با شماره 16 الی 80 استفاده میشود.
  3. در مرحله بعد لازم است خلل و فرج و سوراخ های روی سنگ بسته شود. برای این کار از لقمه سنگ های 120 الی 220 استفاده میشود.
  4. در مرحله بعد با استفاده از لقمه های 280 الی 400 سطح سنگ را صاف میکنند.
  5. در گام بعد باید سنگ را برای پولیش نهایی آماده سازی کرد و خش های ریز بجا مانده از مراحل قبلی بطور کامل از بین برده شود که برای پرداخت سنگ از لقمه های 600 الی 1500 استفاده میشود.
  6. در مرحله آخر نیز به منظور صیقلی کردن، براقیت و جلای سنگ از لقمه های اسیدی در سنگ های ماربل و لقمه های لوکس گرانیتی در سنگ های گرانیتی استفاده میشود.

به مراحل 2 تا 4 پیش سابی سنگ و به دو مرحله آخر رو ساب گفته میشود. در واقع عملیات پیش ساب با لقمه های زبر تر شروع شده و در هر مرحله از لقمه های نرم تر برای ساب سنگ استفاده میشود. تا در نهایت برای رسیدن به براقیت نهایی از لقمه های اسیدی و لوکس گرانیتی استفاده میشود. برای اطلاع بیشتر توصیه میکنیم مقاله انتخاب لقمه های مناسب جهت دستگاه ساب سنگ را مطالعه نمایید.

نکته مهم

استفاده از ساینده های با کیفیت روی دستگاه‌های ساب سنگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای داشتن سنگ های با کیفیت بدون خط و خش لازم است از لقمه سنگ های با کیفیت استفاده شود. همچنین استفاده از لقمه های بی کیفیت باعث میشود سنگ ها براقیت خود را نداشته باشند و سطح آنها مات شود. همچنین در لقمه های منیزیتی ممکن است لقمه ها کیفیت مناسب را نداشته باشند و باعث شود ترک بخورد یا درب پلاستیکی روی آنها جدا شود و قابل استفاده نباشند. به همین منظور لازم است هنگام تهیه لقمه سنگ ها دقت لازم را داشته باشید.

دستگاه ساب سنگ

سایش سنگ ارائه کننده انواع لقمه سنگ های با کیفیت در ایران است. میتوانید با سفارش انواع لقمه سنگ از سایش سنگ با خیالی آسوده لقمه ها را درون دستگاه قرار داده و استفاده کنید. برای دریافت مشاوره و سفارش انواع لقمه سنگ از طریق شماره های موجود در سایت با متخصصان ما در سایش سنگ در ارتباط باشید.

 

 

سخن آخر

در این مقاله با دستگاههای سایش سنگ همچنین مراحل ساب سنگ آشنا شدیم . در صورت تمایل میتوانید مقاله قبلی تحت عنوان مراحل فراوری سنگ به چه صورت است را نیز مطالعه نمایید. همچنین میتوانید از طریق شبکه های مجازی صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید و از آخرین اخبار ما مطلع شوید.