09120316646

03133807660

سایش سنگ |

ارائه دهنده انواع سنگ ساب و ماستیک در کشور

لقمه سنگ ساب اسیدی

در این مقاله می‌خواهیم که در مورد لقمه سنگ اسیدی با شما صحبت کنیم. یکی از مهم ترین مقالات وبسایت سایش سنگ در مورد این ابزار پر کاربرد می باشد. در این مقاله به یک سری سوالات در مورد این  وسیله پرکاربرد پاسخ می دهیم.

  • لقمه سنگ ساب چیست؟
  • لقمه سنگ ساب در چه جاهایی کاربرد دارد؟
  • لقمه سنگ ساب اسیدی چیست؟
  • لقمه سنگ ساب اسیدی چه تفاوتی با دیگر لقمه های سنگ ساب دارد؟

 لقمه سنگ ساب چیست ؟

لقمه سنگ ساب یکی از ضروری ترین وسایل مورد استفاده در سنگبری ها می باشد. سنگ ساب ها قطعه هایی در شکل مکعب مستطیل یا مثلثی شکل میباشند. که به وسیله این قطعه سطح سنگ را پس از برش  می سابند.  جنس این ماده از مواد معدنی مقاوم و محکم می باشد تا  بتوانند به بهترین شکل این سنگ را صاف صیقلی کنند.

انواع سنگ ساب:

از انواع لقمه سنگ ساب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لقمه سنگ ساب اسیدی
  • لقمه سنگ ساب ماربل
  • لقمه سنگ ساب گرانیت

و دیگر مواردی که در مقالات بعدی سایت سایش سنگ به آن ها خواهیم پرداخت.

کاربرد های سنگ ساب ها:

انواع مختلف این قطعه برای سنگ های مختلف استفاده می شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که با توجه به نوع سنگ ساب، لقمه سنگ ساب ها را روی آن قرار می دهیم. در کارخانه های سنگبری دو نوع سنگ ساب وجود دارد. یکی برای سنگ های گرانیت و دیگری برای سنگ های ماربل استفاده می شود. که هر کدام از سنگ ساب های مختص به خودشان استفاده می کنند. مثلاً لقمه سنگ ساب ماربل را می توانیم روی دستگاه سنگ ساب ماربل استفاده کنیم.

لقمه سنگ ساب اسیدی چیست؟

لقمه سنگ ساب اسیدی یک قطعه مکعبی شکل است که از یک پایه برای نگه داشتن توسط دستگاه و ۱ ست برای ساییدن سنگ ها تشکیل شده است. یکی از پرکاربردترین لقمه سنگ ساب ها همین نوع آن یعنی لقمه سنگ ساب اسیدی میباشد. به گونه ای که امروزه وجود آن در همه کارخانه های سنگبری الزامی است. حال کنجکاو شده اید که در مورد این قطعه پرکاربرد بیشتر بدانید تفاوت آن با دو نوع سنگ ‌ساب دیگر یعنی ماربل و گرانیت را درک کنید. در پاراگراف بعدی به شما در این مورد یک توضیح کامل را ارائه خواهیم کرد.

  سنگ ساب اسیدی از چه موادی تشکیل شده است؟

سنگ ساب اسیدی از مواد معدنی تشکیل شده است. بهترین سنگ ساب ها از موادی همچون آلومینا یا اکسید آلومینیوم تشکیل شده اند. دلیل استفاده از این مواد این است که ماده آلومینو به صورت پودر روی سطح سنگ ساب قرار می گیرد و زمانی که برای عملیات ساب سنگ استفاده می شود، فشار مناسب را ایجاد می کند همچنین در برابر دمای بالا مقاومت می کند..

چه چیزی باعث می شود تا سنگ ساب اسیدی از دیگر سنگ ساب ها برتری پیدا کند؟

یکی از مزایای لقمه سنگ های اسیدی این است که وقتی سنگ هایی مانند سنگ های تراورتن ، مرمریت و سنگهای از این قبیل به کارخانه می آیند و باید به اسلب تبدیل شوند ، ناهمواری هایی در سطح آنان وجود دارد که به وسیله لقمه سنگ ساب اسیدی می‌توانیم سطح سنگ را صاف و یکدست و صیقلی کنیم. همانطور که می دانید اگر این فرورفتگی ها و برجستگی ها در سطح اسلب ها از بین نروند در کیفیت و قیمت اسنپ بسیار تاثیر منفی می گذارند. پس در انتخاب سنگ ساب برای کارخانه خود دقت کافی را داشته باشید و از فروشندگان معتبر خرید کنید.

سخن آخر:

در مقالات بعدی راجع به نکات هنگام خرید سنگ ساب و دیگر محصولات کارخانه سایش سنگ با شما صحبت می کنیم. برای مشاوره و خرید انواع لقمه سنگ ساب ، ماستیک و رزین با شماره همکاران ما در کارخانه سنگبری یونیک تماس بگیرید.