09120316646

03133807660

سایش سنگ |

ارائه دهنده انواع سنگ ساب و ماستیک در کشور

سنگ ساب

در این مقاله قصد داریم تا شما را با تعریف دقیق سنگ ساب و فرآیند ساخت سنگ ساب ها آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

سنگ ساب چیست؟

سنگ ساب وسیله ای است که برای پرداخت ، صاف و صیقلی کردن انواع سنگ های بریده شده و موزائیک استفاده می شود. مواد اولیه ی لقمه های سنگ ساب در ابتدا با نسبت های مشخص مخلوط می شوند. و پس از آن که به شکل مورد نظر رسیدند و مقاومت لازم را به دست آوردند. در خشک کن های مخصوص قرار می گیرند. در آخرین مرحله سنگ ساب ها برای فروش بسته می شوند.

سنگ ساب

کلیات تولید سنگ ساب

به طور کلی تولید ساینده ها بسیار گسترده است.از تولید کاغذهای سمباده گرفته تا سنگ های ساینده و سنگ ساب های مختلف.

همان طور که از نام سنگ ساب ها مشخص است . این کالا ظاهری شبیه به سنگ دارد و جنس آن ساینده می باشد. این کالا بر روی دستگاه ساینده و بر روی یک صفحه فلزی نصب می شود.

سنگ ساب هایی که برای موزائیک و در موزائیک سازی ها استفاده می شود . به دلیل کوچک بودن مساحت موزائیک ها ، دایره ای شکل است. و در سطح تحتانی دارای چندین پره است که از طریق آن ها می تواند مواد ساییده شده را کنار زده و به سهولت بر روی سطح کار حرکت نماید.

از طرفی برای‌سابیدن سطوح سنگی و یا موزائیک های با ابعاد بزرگتر ، به سنگ ساب های بزرگتری نیاز داریم. این ساینده های به صورت تکه تکه و یا اصطلاحا لقمه تولید می شوند که به آن ها لقمه سنگ ساب می گوییم.

 

کارایی لقمه سنگ ساب ها

این محصول به صورت یک کالای واسطه در صنایع سنگ بری ، موزائیک سازی و ساختمان سازی به کار برده‌می‌شود. بنابراین می توان گفت که با رشد ساختمان سازی ، تولید و مصرف لقمه سنگساب ها نیز افزایش می یابد. همچنین به دلیل کیفیت بالای سنگساب های ایرانی ، صادرات این محصول نیز رواج دارد.

 

بررسی فنی

سنگساب ها از ترکیب مواد ساینده همچون سیلیس و کاربراندوم با مواد آلی و معدنی مانند چسب های پلی استر و انواع سیمان ساخته‌می‌شود. بعد از ترکیب مواد اولیه آن ها را تحت فشار دستگاه پرس قرار داده و با استفاده از کانی هایی مثل کائولن و بالکلی محصول نهایی به دست می آید.

 

سنگ های ساینده به دو دسته تقسیم می شوند:

  • ساینده های طبیعی : این دسته به صورت طبیعی قابل استفاده هستند مانند ماسه سنک سیلیسی و گرانیت. بخشی از این گروه در طبیعت موجودند اما باید با مخلوط های متناسب از آن ها سنگساب ها را تولید کرد. این عناصر شامل دیاتومیت ، کوارتز ، کراندوم و غیره است.
  • ساینده های مصنوعی : ترکیب این ساینده ها از ترکیب مواد آلی و معدنی تشکیل‌شده که طی پروسه های مختلف سنگساب هایی با سختی های متنوعی ایجاد می شود.

 

روش های تولید

سنگ ساب ها به سه روش تولید می شوند که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد:

  • روش دوغابی : در این روش مواد اولیه به صورت پودر است که با چسب های مخصوص و آب ترکیب‌شده و پس از آن که کاملا مخلوط‌ شد . در قالب‌ریخته و در دستگاه های مخصوص خشک می شوند.
  • پرسی : در این روش پس از ترکیب مواد ، آن ها را به وسیله دستگاه پرس متراکم کرده و در نهایت جهت افزایش استحکام درون دستگاه خشک کن قرار می گیرد.
  • روش پخت : در روش پخت از هر دو روش دوغابی و پرسی استفاده می شود. اما در نهایت در کوره هایی با درجه حرارت 1300 تا 1400 درجه سانتی گراد می پزد. بنابراین استحکام بسیاری به سنگساب ها بخشیده‌می شود.

سنگ ساب

 

عوامل موثر بر کیفیت سنگساب های ساختمانی

  • نوع سنگ : سنگ های دارای بافت مستجکم و خلل کمتر معمولا نتیجه ی بهتری نسبت به سنگ های دارای تخلخل دارند.
  • رنگ : سنگ هی تیره در نهایت بهترین نتیجه را به نمایش می گذارند.
  • دستگاه ساب
  • جنس لقمه سنگ
  • استفاده از تقویت کننده ها

 

سخن نهایی

مجموعه ی سایش سنگ ارائه‌دهنده ی بهترین نوع لقمه سنگساب ها و ماستیک ها ، آماده ی ارائه ی محصولات خود به صورت آنلاین و حضوری به شما عزیزان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ما تماس‌گرفته و یا به صفحه ما در اینستاگرام مراجعه نمایید.